תזונה מותאמת אישית | ערן אלינב ערן סגל

ספר תזונה מהפכני שהוגדר כ’מפץ הגדול’ בעולם התזונה והבריאות, המוכיח לראשונה כי דיאטות המתאימות לכול אינן יעילות, שכן אנשים שונים מגיבים אחרת לאותו מזון. 

הפתרון — בניית תפריט אישי מדויק על בסיס הפרופיל האישי של כל אחד ואחד כדי לשמור על רמת סוכר מאוזנת בדמו.
בתום חמש שנות מחקר הצליחו צמד מדענים ישראלים ממכון ויצמן לעשות את הבלתי ייאמן — לספק הוכחה מדעית לכך שמזון ושתייה שבריאים לאדם אחד, עלולים להיות הרסניים לאחר. ייתכן, למשל, שבמקום לצרוך פירות, דגנים ומוצרי חלב רזים, כדאי לאדם המסוים לעבור לתזונה של גבינות שמנות, בשר, שוקולד מריר ואגוזים.
הספר תזונה מותאמת אישית מסביר בשפה קלה להבנה ובדוגמאות מאירות עיניים את המחקר הזה, מערער את כל האמונות שלנו בכל הקשור לתזונה, ומדריך את הקורא איך לבצע בבית בדיקות קלות ופשוטות לגבי עצמו. הוא מעמיד במרכז את הקשר שבין המיקרוביום האינדיבידואלי של האדם (ארבעים טריליון חיידקי המעי) לבין תגובות הסוכר בדמו, המקושרות לעודף שומן, מחלות (סוכרת, מחלות לב וכלי דם, מחלות כבד, נזק עצבי וניוון עצבי) וסיבוכי בריאות. תפריט שמצמצם את קפיצות הסוכר האלה עשוי לסייע באיזון חיידקי המעיים ולהביא לירידה במשקל ולמניעת מחלות כרוניות.

שבחים לתזונה מותאמת אישית

“פרופ’ סגל ופרופ’ אלינב ממכון ויצמן היוקרתי ביצעו מחקר מדעי חלוצי כדי להבין איך ולמה התזונה שלנו צריכה להיות מותאמת אישית. בספר זה הם מראים איך כל אחד מאיתנו יכול להפיק תועלת מן המחקר שלהם ומדגישים את החשיבות של המיקרוביום במעי ושל תגובת הסוכר בדם על המזון.”
אריק טופול, MD, מנהל מכון סקריפס למדע תרגומי

“הספר המרשים, המרתק והכתוב מצוין הזה מאת שניים ממנהיגי תחום המיקרוביום משנה מהיסוד את דרך החשיבה שלנו על תזונה. הדרך שבה המיקרוביום הייחודי של כל אדם מחולל תגובה ייחודית למאכלים שונים מצביע על הנתיב לא רק לרפואה מותאמת אישית, אלא גם לרווחה מותאמת אישית על יסוד הזנת המיקרובים שלנו.”
רוב נייט, PhD, פרופסור ומחבר הספר “לך בעקבות הקרביים שלך:
ההשפעה האדירה של המיקרובים הזעירים”

“ספר קריא ביותר המעניק תובנה מרתקת באחד מתחומי המדע המודרני המרגשים ביותר, שמתפתחים בקצב מואץ. נדיר למצוא שני מדענים ברמה עולמית כמו סגל ואלינב, שמוכשרים לבצע מחקרים חשובים ומקוריים כל כך וגם לכתוב עליהם ספר מלא שנינות והומור. ספר שראוי להיקרא על ידי ציבור רחב של קוראים.”
ד”ר מייקל מוזלי, מחבר
״דיאטת 8 השבועות של הסוכר בדם״

פרופ’ ערן סגל, PhD, הוא חוקר במכון ויצמן עטור פרסים ואותות בינלאומיים, ומרצה מבוקש ברחבי העולם. פירסם יותר מ־120 מאמרים בכתבי עת מדעיים ורפואיים מובילים.

פרופ’ ערן אלינב MD, PhD, הוא חוקר במכון ויצמן ורופא מומחה עטור פרסים יוקרתיים, וכן מרצה מבוקש ברחבי העולם. פירסם יותר מ־120 מאמרים בכתבי עת מדעיים ורפואיים מובילים.

תזונה מותאמת אישית | ערן אלינב ערן סגל
תזונה מותאמת אישית | ערן אלינב ערן סגל
אהבתם? שתפו לחברים!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
מצאתם טעות? נשמח שתדווחו לנו
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments